Trhy

Za uplynulých 20 let se díky stabilnímu rozvoji, nákupu nových strojů a neustálému rozšiřování nabídky obrat firmy navýšil na desetinásobek.

80% obratu zajišťuje produkce pro český a slovenský trh. Zbylých, avšak nezanedbatelných 20% je rozloženo mezi vývoz k zahraničním klientům, zejména v Německu, Švédsku, Rakousku, Beneluxu a Španělsku, ale též do zámořských destinací, Chille a Jižní Afriky.

BRUSIVO spol. s.r.o. působí na trhu s brusnými materiály již 25 let. Z malé rodinné firmy se vyvinula společnost s největší výrobou v České republice a významným jménem na mezinárodním trhu.

Protože si zakládáme na tom, abychom svým klientům poskytovali výrobky v nejvyšší možné kvalitě, jsme od počátku naší velkoobchodní činnosti generálním partnerem firmy TYROLIT. Dále zpracováváme a dodáváme brusivo značek EKAMANT, VSM, PFERD,  SUNMIGHT a BIBIELLE.

V naší produkci naleznete široké spektrum standardně nabízených výrobků i vyhotovení speciálních zakázek dle individuálních požadavků klienta.

V roce 2001 jsme zahájili výrobu nekonečných brusných pásů. Počátkem roku 2003 byla provedena výměna strojového vybavení a v současné době jsme schopni lepit jak široké tak úzké pásy. Výroba pásů probíhá na moderních poloautomatických strojích s vysokou přesností a zárukou kvalitních spojů.

Koncem roku 2005 jsme začali dovážet velmi kvalitní brusivo na podkladě korejského výrobce SUN-MIGHT.

Budova

V roce 2015 byla kolaudována a slavnostně zprovozněna nová administrativní budova s výrobní halou, která vyrostla pod rukama dvojice architektů Ing.arch. Jiřího Zábrana a Ing.arch. Terezy Nové,  projekční kanceláře ProArch a stavební firmy Empex.

Tato administrativní budova byla následně vyhlášena Stavbou roku Plzeňského kraje pro rok 2014

.a

Sponzoring

Naše společnost klade důraz na rozvoj mladých talentů, proto je hrdým sponzorem a podporovatelem sportovních klubů SKB Rokycany, TJ DDM Rokycany lední hokej o.s., a také pěveckého sboru Unique, který pod vedením Vladany Poláčkové šíří dobré jméno Rokycanské mládeže po celé Evropě.

Historie v kostce

1992 – založení společnosti

1996 – nová administrativní hala

2000 – zahájení výroby úzkých pásů

2003 – nová výrobní hala

2004 – začátek produkce výseků z jumborolí

2007 – nový stroj na výrobu výseků

2008 – nová linka na široké pásy

2010 – založení dceřiné společnosti na Slovensku

–nová skladová hala v Rokycanech

–nahrazení linky na úzké pásy

–nanášecí stroj

2012 – otevíráme prodejní sklad v Plzni

2013 – stroj na potisk

2015 – nová administrativní a výrobní hala